Autocentrum opinie recenzja

Autocentrum.pl

Autocentrum to jedna z najpopularniejszych stron internetowych, na której można sprawdzić historię auta po numerze VIN. Numer VIN to 17-cyfrowy kod, który identyfikuje każdy pojazd wyprodukowany po 1981 roku. Numer VIN zawiera informacje o marce, modelu, roku produkcji, kraju pochodzenia, wyposażeniu i historii napraw pojazdu. Szeroka oferta Autocentrum umożliwia uzyskanie raportu VIN za pomocą kilku prostych kroków. W tym artykule przedstawimy, jak działa Autocentrum, jakie są jego zalety i wady, oraz jak skorzystać z jego raportów.

Co to jest Autocentrum i jaka jest jego pozycja na rynku?

Autocentrum to portal internetowy, który oferuje usługę sprawdzania historii samochodów po numerze VIN. Serwis gdzie sprawdzamy auto działa od 2005 roku i jest liderem w swojej branży w Polsce. Autocentrum współpracuje z ponad 100 bazami danych z całego świata, dzięki czemu może dostarczyć najbardziej aktualne i wiarygodne informacje o pojeździe. Portal ma ponad 2 miliony zadowolonych klientów, którzy skorzystali z raportów przy zakupie lub sprzedaży samochodu. Ma również szeroką ofertę innych usług, takich jak porównywarka cen ubezpieczeń, kalkulator spalania, testy i opinie o samochodach, czy katalog producentów i modeli.

Jak sprawdzić auto po numerze VIN na Autocentrum?

Aby sprawdzić numer VIN na Autocentrum, należy wejść na stronę autocentrum.pl i wpisać numer VIN w wyszukiwarkę na górze strony. Następnie należy wybrać opcję “Sprawdź historię pojazdu” i zapłacić za informacje w jakim stanie jest samochód. Za raport o samochodzie można zapłacić za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego lub BLIK-a. Cena raportu VIN zależy od ilości informacji, które chcemy otrzymać. Możemy wybrać między raportem podstawowym (9 zł), raportem rozszerzonym (19 zł) lub raportem pełnym (29 zł). Raport podstawowy zawiera informacje o marce, modelu, roku produkcji, kraju pochodzenia i liczbie właścicieli pojazdu. W raporcie rozszerzonym znajdziemy dodatkowo informacje o przebiegu, naprawach, czy serwisowany w ASO, szkodach i kradzieżach pojazdu. Raport pełny zawiera wszystkie informacje z raportu rozszerzonego oraz zdjęcia pojazdu z różnych źródeł.

Jak odczytać raport VIN i historię pojazdu z Autocentrum?

Po zapłaceniu za raport VIN na Autocentrum, otrzymamy go na nasz adres e-mail lub będziemy mogli go pobrać ze strony internetowej. Raporty auta z Autocentrum jest podzielony na kilka sekcji, które prezentują różne aspekty historii pojazdu. Każda sekcja zawiera ikonę koloru zielonego, żółtego lub czerwonego, która wskazuje na stan pojazdu w danej kategorii. Zielona ikona oznacza, że wszystko jest w porządku, żółta ikona oznacza, że są pewne wątpliwości lub braki danych, a czerwona ikona oznacza, że są poważne problemy lub niezgodności.

Oto przykładowe sekcje raportu VIN z Autocentrum:

  • Dane techniczne: ta sekcja zawiera podstawowe dane techniczne pojazdu, takie jak marka, model, rok produkcji, typ nadwozia, pojemność silnika, moc silnika, rodzaj paliwa i skrzynia biegów. Ta sekcja pozwala nam sprawdzić zgodność danych podanych przez sprzedawcę z danymi zarejestrowanymi w bazach danych.

  • Historia pojazdu: ta sekcja zawiera informacje o historii pojazdu, takie jak data pierwszej rejestracji, liczba właścicieli, kraj pochodzenia, kraj rejestracji, przebieg, naprawy, szkody i kradzieże. Ta sekcja pozwala nam ocenić stan techniczny i prawny pojazdu oraz wykryć ewentualne oszustwa lub manipulacje.

  • Zdjęcia pojazdu: ta sekcja zawiera zdjęcia pojazdu z różnych źródeł, takich jak aukcje internetowe, serwisy ogłoszeniowe, stacje diagnostyczne czy warsztaty samochodowe. Ta sekcja pozwala nam porównać wygląd pojazdu na zdjęciach z jego obecnym stanem oraz zauważyć ewentualne uszkodzenia lub zmiany.

Czy raport VIN z Autocentrum jest wiarygodny?

Raport VIN z Autocentrum jest wiarygodny, ponieważ opiera się na danych z oficjalnych i sprawdzonych źródeł, takich jak Centralna Ewidencja Pojazdów, Policja, Ubezpieczyciele, Stacje Kontroli Pojazdów czy Serwisy Samochodowe. Autocentrum gwarantuje również aktualność i kompletność danych oraz zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia z raportu. Raporty o samochodzie z Autocentrum jest również łatwy w odczytaniu i interpretacji dzięki przejrzystemu układowi i kolorowym ikonom. Jeśli kupujesz pojazd szczególnie za granicą lub nawet w wybranym ASO warto sprawdzić czy sprzedawca mówi prawdę o serwisie. Każdy szczegół ma znaczenie a wiadomo, że ocena raport czarno na białym ma udział przy negocjacjach.

Czy warto sprawdzać numer VIN na Autocentrum?

Sprawdzanie numeru VIN w serwisie Autocentrum jest wartościowe, ponieważ pozwala nam uzyskać wiele istotnych informacji o pojeździe, który chcemy kupić lub sprzedać. Sprawdzając numer VIN na Autocentrum, możemy uniknąć wielu problemów i ryzyk związanych z zakupem używanego samochodu, takich jak:

  • Kupno samochodu uszkodzonego lub skradzionego

  • Kupno samochodu z cofniętym lub sfałszowanym przebiegiem

  • Kupno samochodu z nieznaną historią napraw lub szkód

  • Kupno samochodu z niezgodnymi danymi technicznymi lub prawnymi

  • Kupno samochodu z ukrytymi wadami lub usterek

Sprawdzając numer VIN na Autocentrum, możemy również podnieść wartość naszego samochodu przy sprzedaży, ponieważ możemy udowodnić jego prawdziwą historię i stan techniczny. Możemy również porównać oferty różnych sprzedawców i wybrać najlepszą dla nas. Jak wiemy sprzedawca nie zawsze mówi szczerą prawdę. W zależności jaki model auta możemy na tych raportach wiele skorzystać.

Jakie są zalety i wady Autocentrum?

Autocentrum ma wiele zalet i wad, które należy wziąć pod uwagę przy korzystaniu ze sprawdzenia auta. Oto niektóre z nich:

Zalety:

 • Autocentrum oferuje szeroką ofertę usług związanych z samochodami, nie tylko sprawdzanie historii pojazdów po numerze VIN, ale również porównywarka cen ubezpieczeń, kalkulator spalania, testy i opinie o samochodach, czy katalog producentów i modeli.
 • Współpracuje z ponad 100 bazami danych z całego świata, dzięki czemu może dostarczyć najbardziej aktualne i wiarygodne informacje o pojeździe.
 • Gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia z raportu VIN lub braku danych o pojeździe.
 • Ma przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs, który ułatwia wprowadzanie numeru VIN, wybór raportu i płatność.
 • Autocentrum ma ponad 2 miliony zadowolonych klientów, którzy polecają jego usługi na portalach społecznościowych, takich jak Facebook. Opinie są najczęściej pozytywne.

Wady:

 • Autocentrum nie jest darmową usługą i wymaga zapłaty za raport VIN. Ceny w rzeczywistości zależą od ilości informacji, które chcemy otrzymać. Możemy wybrać między raportem podstawowym (9 zł), raportem rozszerzonym (19 zł) lub raportem pełnym (29 zł).
 • Pamiętaj, że Autocentrum nie gwarantuje stuprocentowej poprawności danych o pojeździe. Może się zdarzyć, że niektóre informacje są nieaktualne, niepełne lub błędne. Dlatego należy zawsze sprawdzać dane z innymi źródłami i dokładnie oglądać samochód przed zakupem.
 • Autocentrum nie udostępnia raportu VIN w formie papierowej lub PDF. Dane o aucie można tylko obejrzeć na stronie internetowej lub pobrać na komputer. Nie można go wydrukować ani wysłać do kogoś innego.

Podsumowanie:

Autocentrum to portal internetowy, który oferuje usługę sprawdzania historii pojazdów po numerze VIN. Numer VIN to 17-cyfrowy kod, który identyfikuje każdy pojazd wyprodukowany po 1981 roku. Numer VIN zawiera informacje o marce, modelu, roku produkcji, kraju pochodzenia, wyposażeniu i historii napraw pojazdu. Aby sprawdzić numer VIN na Autocentrum, należy wejść na stronę [autocentrum.pl] i wpisać numer VIN w wyszukiwarkę na górze strony. Następnie należy wybrać opcję “Sprawdź historię pojazdu” i zapłacić za szczegóły serwisu auta. Raport VIN można zapłacić za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego lub BLIK-a. Cena raportu VIN zależy od ilości informacji, które chcemy otrzymać. Możemy wybrać między raportem podstawowym (9 zł), raportem rozszerzonym (19 zł) lub raportem pełnym (29 zł). Raport VIN z Autocentrum jest podzielony na kilka sekcji, które prezentują różne aspekty historii pojazdu. Każda sekcja zawiera ikonę koloru zielonego, żółtego lub czerwonego, która wskazuje na stan pojazdu w danej kategorii. Zielona ikona oznacza, że wszystko jest w porządku, żółta ikona oznacza, że są pewne wątpliwości lub braki danych, a czerwona ikona oznacza, że są poważne problemy lub niezgodności.

Jak skontaktować się z Autocentrum?

Jeśli mamy jakieś pytania, sugestie lub reklamacje dotyczące konta w Autocentrum, możemy skontaktować się z nim na kilka sposobów:

 • Telefon: możemy zadzwonić na numer +48 22 462 72 50 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
 • E-mail: możemy wysłać wiadomość na adres kontakt@autocentrum.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego na stronie [autocentrum.pl/kontakt].
 • Facebook: możemy polubić fanpage Autocentrum na Facebooku facebook.com/autocentrumpl i napisać wiadomość prywatną lub komentarz pod postem.
 • Adres: możemy wysłać list na adres Autocentrum.pl Sp. z o.o., ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa.

Pracownicy Autocentrum są profesjonalni i chętni do pomocy. Odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiązują wszelkie problemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top